poniedziałek, 22 grudnia 2008

Budujemy nowy domBudowlany boom mija, nadchodzi podobno wielki kryzys. Ale sezon na domy z piernika właśnie trwa!
Budowanie piernikowego domu to wielka frajda! Kto wcześniej pobawił się w budowlańca-cukiernika ma piękną dekorację świąteczną. Ja w tym roku nie zdążę przed świętami ukończyć budowy, ale chętnie pokażę jak powstała zeszłoroczna.

Zaczęłam od przygotowania ciasta piernikowego (można sobie wygooglować kilkadziesiąt przepisów, albo skorzystać z własnego sprawdzonego).
Rozwałkowałam je na grubość ok. 0,5 cm a z powstałego placka wycięłam nożem elementy domu: 4 ściany w tym 2 szczytowe oraz 2 połacie dachu. W ścianach wycięłam okrągłą częścią noża do obierania warzyw okienka. W te otwory powsadzałam kolorowe landrynki, które po upieczeniu zamieniły się w urocze szybki:Upieczone elementy domu skleiłam lukrem. Najpierw ściany, potem dach. Aby uniknąć rozjechania się konstrukcji podczas krzepnięcia lukru pomagałam sobie patyczkami do szaszłyków i sznurkiem ;)Cały domek oblałam obficie lukrem imitującym śnieg i udekorowałam żelkami.


Można się jeszcze pobawić w scenografa i stworzyć na kuchennym stole prawdziwą krainę śniegu. Ja użyłam do tego draperii z białego wypełniacza do poduszek (do kupienia na metry w sklepach z tkaninami)Moja tegoroczna budowla jest jeszcze w częściach, a najlepsza zabawa czyli dekorowanie przede mną :DW tym roku postanowiłam upiec także okrągłą działkę budowlaną wraz z ogródkiem z różnymi świątecznymi stworami:Jak tylko zakończę budowę złoże raport, a tymczasem życzę wszystkim w imieniu całej załogi House of Art RADOSNYCH ŚWIĄT!


7 komentarzy:

Lamarta pisze...

Asia, to jest genialnie proste (a przynajmnije tak wygląda na zdjęciach;)), a efekt powalający:) Pamiętam zeszłoroczny domek:))
Może kiedys zrobię taki;)))

ola smith pisze...

Uroczy, cudny domek. Te witrażowe szybki, ach... I, jak zawsze, zdjęcia tak przyjemne dla oka. Dziękuję. Pozdrawiam świątecznie!

Anonimowy pisze...

Cudowny pomysł na świąteczną dekorację. Czekamy na zdjęcia tegorocznego domku:)

Rae pisze...

Genialny pomysł na szybki :) Świetnie to wygląda. I jeszcze te lukrowe sople!

tusen pisze...

ale super pomysł na szybki :)(przepraszam, że powtarzam komentarz Rae, ale w życiu bym na to nie wpadła, a efekt jest świetny)

Raghu pisze...

hi...interesting blog. display of art is at its best when one shares the thing with others. thanks, really wonderful :-)

szarlotka22 pisze...

mistzrostwo świata!!!!