sobota, 6 marca 2010

Modelowanie z masy solnej - poradnik

IMG_8754

Od niepamiętnych czasów lubie zbierać ksiażki o robótkach ręcznych (to chyba dosyć staromondne określenie) lub też inaczej kraftowaniu. Wiele z nich tylko przeglądam i obiecuję sobie, że kiedyś coś tam napewno wypróbuję. Jedną z książek, z której naprawdę skorzystałam jest “Modelowanie z masy solnej i innych materiałów”, którą z języka włoskiego przełożła Hanna Cieśla a wydało wydawnictwo Klub dla Ciebie. IMG_8758 Poradnik ten zawiera mnóstwo przepisów na przeróżne masy, sztuczki ułatwiające modelowanie i pomagające uzyskać ciekawe efekty oraz przykłady prac z opisem wykonania krok po kroku. Całość opatrzona jest ładnymi ilustracjami. Przedstawione w niej prace są o bardzo różnych stopniach trudności; począwszy od prac dla dzieci typu pociąg z imieniem, poprzez wszelakie aniołki i laleczki po rogi obfitosci, popularne ostatnio wianki oraz tulipany z masy solnej. Serdecznie polecam ja wszystkim, którzy lubią się bawić masami plastycznymi oraz rodzicom, którym czasem brakuje pomysłow na to czym zająć rozbrykane potomstwo.

    IMG_8760 IMG_8761 IMG_8762 IMG_8757

5 komentarzy:

mrouh pisze...

Cudeńka na tych zdjęciach! Takie ksiązki sprawiaja mi niezwykłą przyjemność przy oglądaniu, ale tylko dopóki sama nie zaczynam próbować wykonac przedstawione projekty:-)

Ludkasz pisze...

znam tę książkę, bardzo lubię ją przeglądać:)

marikodzi pisze...

Rzeczy na zdjęciach wyglądają na prawdziwe, a nie masosolne! Ja tam nie jestem widać ani za nowoczesnością, ani za obcymi zwrotami, jeśli nie są rzeczywiście konieczne, bo do dziś lubię określenie "robótki ręczne" i "rękodzieło". Fancuzi tak nie lubią anglojęzycznych zwrotów, że nawet na komputer mówią "ordinateur" albo
"calculateur", hahaha.

Anonimowy pisze...

Książka super ale czy ją można kupić

Marysia pisze...

No pewnie, ze mozna. Ja ja kupilam w Merlin.com.pl Podobno w ksiegarniach tez jest.