czwartek, 12 marca 2009

ręcznie robione kalendarze ścienne / handmade wall calendars


W czasie gdy z zapałem tworzymy i wysyłamy igielniki na naszą wymianę blogową, chiałam się z Wami podzielić pomysłem na osobisty i łatwy do wykonania prezent - dla kogoś bliskiego lub dla siebie :-) Jest to ręcznie robiony kalendarz do zawieszenia na ścianę, ozdobiony zdjęciami.
W zeszłym roku zrobiłam taki kalendarz dla mojej siostry. Nie zaczynał się tradycyjnie, z początkiem roku, ale nietypowo, od miesiąca marca - a konkretnie od dnia urodzin siostry. Zawierał 13 kart z miesiącami, do marca kolejnego roku - czyli następnych urodzin.


While we make and send pincushions for our blog swap, I'd like to share an idea for a personal and easy to make gift - for someone close or for yourself :-) It's a handmade wal calendar with photos.
Last year I made such a calendar for my sister. It started not commonly from January, but from March - which is a month of my sister's birthday. The calendar had 13 pages with following months - to next March and my sister's birthday.


W kalendarz wkomponowałam zdjęcia naszej rodziny, przyjaciół i zwierzaków. Moje kalendarze są bindowane, ale kółka do skrapów lub wiązanie ze sznurka czy wstążki również się sprawdzi.

I put in this calendar photos of our family, friends and pets. My calendars are binded but joining the pages with scrapbooking rings or ribbon/twine ties would make too.


Kalendarz tak się spodobał, że w tym roku na prośbę siostry zrobiłam powtórkę :-)

My sister enjoyed the calendar so much that she asked me to make another one this year :-)


Myślę, że taki kalendarz zaczynający się od jakiegoś wydarzenia może być miłym prezentem - praktycznym i od serca; nadaje się na przeróżne okazje a od sklepowego odróżnia go wysoka zawartość serca :-)

I think that this kind of calendar can be a nice gift, both practical and from the heart, it's great for various accasions. And opposite to store-bought calendars it contains a lot of thought :-)
14 komentarzy:

gulka pisze...

naprawdę świetny pomysł, a Twoje kalendarze normalnie wymiatają.. :)

ilekobietamalat pisze...

ach! swietny pomysl:D siostra moja akurat ma urodziny niedlugo, i przyznam szczerze, ze poza kolczykami zamowionymi, to nie mialam pomyslu:D
to teraz juz mam:D

nowalinka pisze...

Czadowy pomysł no i to wykonanie :) świetne!

Monika pisze...

Własnoręcznie zrobiony kalendarz to wspaniały pomysł! I nigdy nie przeterminowany, bo zaczynający się od ważnego dnia. Niezwykłe:) Pozdrawiam serdecznie*

Ania - Moje Zielone Wzgórze pisze...

Piekne kalendarze, piękne! :)

Fioletowe poddasze pisze...

Kalendarz cudowny!!!

Anonimowy pisze...

Super pomysł!

t.he pisze...

Idea rozpoczynania kalendarza od urodzin jubilata jest absolutnie fenomenalna! :)

Anonimowy pisze...

i wkoncu znalazlamswietny pomysl dla mojego chlopaka na urodziny :):) akurat ma nowe mieszkanie i moge mu je umilic kalendarzem z naszymi zdjeciami! :) BARDZO SERDECZNIE DZIEĘKUJĘĘ :d naprawde od serca prezent:) pozdrawiam :)

Anonimowy pisze...

dalam mojemu chlopakowi na urodziny, z moimi zdjeciami, jest zachwycony nim :):)

Anonimowy pisze...

hey, super pomysł :D właśnie szukałam pomysłu na prezent dla mamy, bo jutro obchodzi urodziny ^^ naprawde super pomysł, ale chciałam zapytać : jak zrobiłaś czarne kartki (można taki zeszyt z czarnymi kartkami kupić) ???? pozdrawiam :))

Anonimowy pisze...

Dzięki!
Czarne kartki są z brystolu zrobione.

Anonimowy pisze...

Witaj, bardzo ładny kalendarz, zamierzam zrobić podobny prezent na Mikołaja,tylko mam pytanko: czy sama bindowałaś, czy zbindowali Ci tak w xserze? Bo tam zazwyczaj bindują takim czarnym plastikiem z tego co wiem.
Pozdrawiam,

Sara pisze...

Niesamowity pomysł !! Mam pytanie tylko.. jak to jest zbindowane ?? :) Gdzie tak ładnie zbindować?